Záhadný objekt na Vltavě: Spekuluje se o tajné chodbě, studni nebo Davidu Černém

Saturday, 12 September 2015 14:04
Kate Ryna Daring
Kate Ryna Daring

Zon Staff

Praha – Snímek záhadného poklopu ve Vltavě u Karlova mostu v Praze fotografa Jindřicha Kodíčka vyvolal v pátek na sociálních sítích poprask. Nikdo podobný předmět v řece nikdy neviděl, proto se vyrojily spekulace, o co by mohlo jít.

"To je špunt, tím vypustíš celou Prahu," zní jeden z komentářů. "Není to instalační šachta pro kolektor, nevím, zda v tomto místě vede metro," přidává se další se svou teorií. Objevují se ale i názory, že by se mohlo jednat o tajný tunel, ponorku nebo UFO.

Ani Povodí Vltavy nemělo ze začátku tušení, až po chvilce pátrání zjistili, že by se mělo jednat o poklop historické studny. "V době, kdy ještě po Praze nevedla kanalizace, existovala tu studna, z níž se brala voda, filtrovala se a využívala jako pitná voda. Když se postavila kanalizace, studna se natrvalo uzavřela poklopem a v současné době nemá žádnou funkci," říká tiskový mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán s tím, že přestože vodohospodáři udržují podle manipulačního řádu na Vltavě určitý průtok z přehrady Orlík, mohou se projevit výkyvy hladiny řeky. Díky tomu a suchému období se tedy jindy skrytý poklop objevil nad hladinou.

Záhadný objekt zaujal také úředníky na Magistrátu hlavního města Prahy, které snímek nejprve zmátl tak, že onen objev označili za žert kontroverzního umělce Davida Černého. Ten opravdu v roce 2013 umístil na Vltavu loďku s obří rukou se vztyčeným prostředníčkem, který byl nápadně namířený směrem k Pražskému hradu. David Černý sice potvrdil, že v brzké době něco chystá, v případě autorství objektu u Karlova mostu byl ale tentokrát nevině.

"Jedná se o bývalou filtrační studnu staroměstské vodárny, která je nefunkční už sto let. To je vše, co o tom víme," zjistil po chvíli pátrání mluvčí magistrátu Vít Hofman a potvrdil tak verzi Povodí Labe. Objekt by ale podle něj měl spadat do správy Vodoprávního úřadu Prahy 1.

Čnící předmět z hladiny řeky ale zdá se nikoho neznepokojuje, přestože mluvčí Povodí Vltavy přiznal, že pokud by se v těchto místech objevila loď, nepochybně by to mělo své následky. Státní plavební správa ani Vodoprávní úřad ale na dotazy nereagují.

Source: magazin

Weekly hot post

HACKEAN 16 COMPUTADORAS DE LA NASA, LO QUE ENCONTRARON ES ESCALOFRIANTE.

Helen Cassan Dra   News   16 May 2017

Entre febrero del 2001 y marzo del 2002, Gary McKinnon, que inicialmente buscaba evidencias de supresión de energía gratuita y…

Man Wakes Up From A 12-Year Coma And Reveals This Chilling Secret

Ibtissem Menad   News   15 May 2017

Thinking about what happens after we die can be pretty frightening, which is why I love stories that make us…

Ministro Russo conrma la presencia alienígena en la tierra y dice que la revelación causaría “pánico mundial”

Helen Cassan Dra   Shocks   11 May 2017

A muchos otros dirigentes políticos que han hablado sobre el tema, se une ahora el Viceministro Ruso Dmitry Rogozin, el…

El Papa Francisco Hace Revelaciones Impactantes Sobre El Demonio “Reptiliano”

Helen Cassan Dra   Shocks   09 May 2017

No es de extrañar ver hablar al Papa Francisco hablar sobre el diablo porque él es conocido por hablar de…

Mayan calendar expert says May 24th, 2017 is more significant than December 21st, 2012

Ibtissem Menad   News   06 May 2017

Recently, The Mind Unleashed interviewed Carl Johan Calleman, one of the world’s foremost experts on the Mayan calendar, to discuss…

The strangest baby in history. He's 2 months old and he's talking.

Helen Cassan Dra   Shocks   04 May 2017

Maybe you've ever seen or heard of the movie "The Curious Case of Benjamin Button". The story of the baby…