Záhadný objekt na Vltavě: Spekuluje se o tajné chodbě, studni nebo Davidu Černém

Saturday, 12 September 2015 14:04
Kate Ryna Daring
Kate Ryna Daring

Zon Staff

Praha – Snímek záhadného poklopu ve Vltavě u Karlova mostu v Praze fotografa Jindřicha Kodíčka vyvolal v pátek na sociálních sítích poprask. Nikdo podobný předmět v řece nikdy neviděl, proto se vyrojily spekulace, o co by mohlo jít.

"To je špunt, tím vypustíš celou Prahu," zní jeden z komentářů. "Není to instalační šachta pro kolektor, nevím, zda v tomto místě vede metro," přidává se další se svou teorií. Objevují se ale i názory, že by se mohlo jednat o tajný tunel, ponorku nebo UFO.

Ani Povodí Vltavy nemělo ze začátku tušení, až po chvilce pátrání zjistili, že by se mělo jednat o poklop historické studny. "V době, kdy ještě po Praze nevedla kanalizace, existovala tu studna, z níž se brala voda, filtrovala se a využívala jako pitná voda. Když se postavila kanalizace, studna se natrvalo uzavřela poklopem a v současné době nemá žádnou funkci," říká tiskový mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán s tím, že přestože vodohospodáři udržují podle manipulačního řádu na Vltavě určitý průtok z přehrady Orlík, mohou se projevit výkyvy hladiny řeky. Díky tomu a suchému období se tedy jindy skrytý poklop objevil nad hladinou.

Záhadný objekt zaujal také úředníky na Magistrátu hlavního města Prahy, které snímek nejprve zmátl tak, že onen objev označili za žert kontroverzního umělce Davida Černého. Ten opravdu v roce 2013 umístil na Vltavu loďku s obří rukou se vztyčeným prostředníčkem, který byl nápadně namířený směrem k Pražskému hradu. David Černý sice potvrdil, že v brzké době něco chystá, v případě autorství objektu u Karlova mostu byl ale tentokrát nevině.

"Jedná se o bývalou filtrační studnu staroměstské vodárny, která je nefunkční už sto let. To je vše, co o tom víme," zjistil po chvíli pátrání mluvčí magistrátu Vít Hofman a potvrdil tak verzi Povodí Labe. Objekt by ale podle něj měl spadat do správy Vodoprávního úřadu Prahy 1.

Čnící předmět z hladiny řeky ale zdá se nikoho neznepokojuje, přestože mluvčí Povodí Vltavy přiznal, že pokud by se v těchto místech objevila loď, nepochybně by to mělo své následky. Státní plavební správa ani Vodoprávní úřad ale na dotazy nereagují.

Source: magazin

Weekly hot post

Revealed: What is The Truth About The “800-Year-Old Mobile Phone ”?

Helen Cassan Dra   Discovery   18 January 2017

Sometimes we come across strange ancient artifacts, however, this is something I was not expecting. Sure sometimes they can resemble…

La familia de una agente de la CIA que planeaba matar a Trump, asesinada con arma de energía

Helen Cassan Dra   News   17 January 2017

Noticia desagradable pero que da idea de cómo de serias están las cosas a tan sólo unos días de la…

Este 9 de enero la Tierra estuvo a punto de desaparecer y nadie lo notó

Helen Cassan Dra   Space   13 January 2017

Un asteroide del tamaño de un edificio de 10 pisos pasó muy cerca de nuestro planeta, lo cual fue previsto…

A woman is discovered after 800 million years in perfect condition in her coffin - It can change the course of history!

Helen Cassan Dra   Discovery   11 January 2017

In the summer of 1969, an incredible discovery was made and to this day little is known, it was in…

Una mujer es descubierta después de 800 millones de años en perfecto estado en su ataúd- ¡Puede cambiar el curso de la historia!

Helen Cassan Dra   News   11 January 2017

En el verano de 1969, se hizo un descubrimiento increíble y que hasta hoy día es poco conocido, fue en…

Sex And Aural Energy

Helen Cassan Dra   News   30 December 2016

Pay attention to whom you share your intimate energy with. Intimacy at this level intertwines your aural energy with the…