Záhadný objekt na Vltavě: Spekuluje se o tajné chodbě, studni nebo Davidu Černém

Saturday, 12 September 2015 14:04
Kate Ryna Daring
Kate Ryna Daring

Zon Staff

Praha – Snímek záhadného poklopu ve Vltavě u Karlova mostu v Praze fotografa Jindřicha Kodíčka vyvolal v pátek na sociálních sítích poprask. Nikdo podobný předmět v řece nikdy neviděl, proto se vyrojily spekulace, o co by mohlo jít.

"To je špunt, tím vypustíš celou Prahu," zní jeden z komentářů. "Není to instalační šachta pro kolektor, nevím, zda v tomto místě vede metro," přidává se další se svou teorií. Objevují se ale i názory, že by se mohlo jednat o tajný tunel, ponorku nebo UFO.

Ani Povodí Vltavy nemělo ze začátku tušení, až po chvilce pátrání zjistili, že by se mělo jednat o poklop historické studny. "V době, kdy ještě po Praze nevedla kanalizace, existovala tu studna, z níž se brala voda, filtrovala se a využívala jako pitná voda. Když se postavila kanalizace, studna se natrvalo uzavřela poklopem a v současné době nemá žádnou funkci," říká tiskový mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán s tím, že přestože vodohospodáři udržují podle manipulačního řádu na Vltavě určitý průtok z přehrady Orlík, mohou se projevit výkyvy hladiny řeky. Díky tomu a suchému období se tedy jindy skrytý poklop objevil nad hladinou.

Záhadný objekt zaujal také úředníky na Magistrátu hlavního města Prahy, které snímek nejprve zmátl tak, že onen objev označili za žert kontroverzního umělce Davida Černého. Ten opravdu v roce 2013 umístil na Vltavu loďku s obří rukou se vztyčeným prostředníčkem, který byl nápadně namířený směrem k Pražskému hradu. David Černý sice potvrdil, že v brzké době něco chystá, v případě autorství objektu u Karlova mostu byl ale tentokrát nevině.

"Jedná se o bývalou filtrační studnu staroměstské vodárny, která je nefunkční už sto let. To je vše, co o tom víme," zjistil po chvíli pátrání mluvčí magistrátu Vít Hofman a potvrdil tak verzi Povodí Labe. Objekt by ale podle něj měl spadat do správy Vodoprávního úřadu Prahy 1.

Čnící předmět z hladiny řeky ale zdá se nikoho neznepokojuje, přestože mluvčí Povodí Vltavy přiznal, že pokud by se v těchto místech objevila loď, nepochybně by to mělo své následky. Státní plavební správa ani Vodoprávní úřad ale na dotazy nereagují.

Source: magazin

Weekly hot post

Ya está en Argentina: La Flakka, la terrible droga china que tiene efectos estremecedores (video)

Helen Cassan Dra   Shocks   27 April 2017

BUENOS AIRES (Redacción) - La Flakka o Hulk, ya llegó a la Argentina. Se trata de una droga de diseño…

YA ES OFICIAL: REVISTA CIENTÍFICA EUROPEA CONFIRMA QUE EL 9/11 FUE UNA DEMOLICIÓN CONTROLADA.

Helen Cassan Dra   Discovery   20 April 2017

15 años después de los atentados del 11 de septiembre, la Revista Científica Europea, del Instituto Científico Europeo (ESI), publicó…

Qi Gong Master Demonstrates “Chi” Energy in Extraordinary Footage.

Helen Cassan Dra   News   28 March 2017

Qi gong is an holistic system of carefully coordinated body movements, breathing activities, and meditation used to balance and improve…

ILLUMINATI'S GRAND WIZARD ABERT PIKE: 'WE WILL USE ISLAM TO SPARK WORLD WAR 3'

Helen Cassan Dra   News   28 March 2017

Albert Pike’s ‘sequence of three world wars prediction’ is of particular interest. Albert Pike was a top Illuminati Grand Wizard,…

CONSTANTINO: El emperador que INVENTÓ la religión CATÓLICA para controlar a todos

Helen Cassan Dra   News   26 March 2017

En 313 promulga El Edicto de Milán que despenalizó la práctica del cristianismo y se devolvieron las propiedades de la…